Блог

Чи законно купувати арештоване майно на електронних аукціонах?

Зараз, завдяки доступній системі Прозорро, все стало так просто і вільно, що можна придбати багато лотів абсолютно спокійно і без страхів про те, що це частина сірого ринку. Українська влада готова до того, щоб реалізація проектів могла очікувати великий попит. Так як майданчики такого типу стали набирати обертів, то нічого дивного немає в тому, що майно боржників теж має бути продано, адже держава давно шукала законний спосіб його продажу.

Майно, яке конфіскується у боржників, стало тим, яке є перспективним напрямком. Електронні майданчики можуть порадувати своїм великим вибором. Так як багато хто поспішає підготувати лоти до моменту 1 липня, коли майданчик знову відкриється з новою силою, то слід позначити різні варіації. До речі, до конфіскованого майна багато хто просто не можуть дістатися, але ж купити його точно є маса бажаючих. Спочатку вони продавалися через державну систему, яка раніше була в повному ходу і дуже затребувана, але у вузьких колах і будь-який бажаючий не міг просто взяти і придбати нерухомість, як це зараз надається на сайті Прозорро.

Користь прозорої системи електронної торгівлі

Тіньовий ринок надавав таку можливість, але це завжди оберталося скандалами і в великих випадках, люди просто втрачали великі суми і не отримували зовсім нічого. Доступ до них є можливість отримати у будь-якої людини і активи можуть реалізуватися повною мірою. Ціна дуже висока, а конкуренція дуже нездорова. 

Представники такого бізнесу довгий час говорили про те, що система Прозорро дає можливість публічно виступати з лотами і просувати те, що державні активи давно закинули. До цього може приєднатися навіть арештоване майно. Сумарна вартість кожного об’єкта може виходити за рамки, тому озвучувати її не варто, щоб н розбурхувати свідомість. Але так як успішна реалізація таких об’єктів завжди відкладає відбиток на скарбниці країни, будує добре постаратися для того, щоб громадськість стала корупційною схемою і можна було позначити тіньовий ринок.

Перспектива повністю підтримується членами Асоціації https://aeaep.com.ua/information/pravyla-prodazhu-areshtovanoho-majna-shcho-zminylosia/ і в цьому є свої особливі призначення, так як це антикорупційна організація, то варто звернути свою увагу на всі лоти, які там можуть бути і на все те, що дає організація для реалізації.