Блог

На майданчику УУБ будуть організовані тендери на землю

Україна чекала початку державних аукціонів на сільськогосподарських землях. Дозвіл на продаж землі став історичною подією для країни, і прийняття такого закону дасть людям можливість вільно здійснювати своє конституційне право. Набрання чинності новими правилами дозволить зробити процес торгівлі землею прозорим та відкритим, багато в чому буде впроваджено шляхом запровадження електронної аукціонної системи.

Які відбулися зміни

Платформа Prozorro буде використана для організації земельних аукціонів. Громадяни України зможуть вільно придбати земельні ділянки у власників. Комунальні та державні землі можна буде виставляти як об’єкти в оренду. Для здійснення подібних операцій планується використовувати інструменти електронних аукціонів Prozorro.Sales.

Закон № 552 визначить коло осіб, які мають право брати участь в аукціоні. Ця категорія включає:

  • особи, які не мають рангу громадянина країни;
  • банківські організації, розглядають землю як заставу;
  • приватні компанії, зареєстровані в Україні.

Радник Всесвітнього банку Олег Нів’євський та низка вітчизняних експертів підтримали ініціативу щодо відкриття доступу для торгівлі іноземцям. Завдяки подібним інвестиціям економіка країни зможе отримати додатковий поштовх для свого розвитку, в тому числі у галузі фінансів та спеціальних технологій. Обмеження у функціонуванні ринку землі неминуче призводять до корупції та відходу основних учасників у тіньовий сектор.

Трохи інформації про систему

Сайт Prozorro.Sales працює енергійно вже більше 5 років і підтвердив ефективність програми. Операції з майном здійснювались за підтримки електронної системи. Вони пов’язані з купівлею-продажем фізичних активів, що мали ранг комунальної чи державної власності.

Із введенням нових правил, за підтримки біржі, буде дозволено проводити операції з продажу землі. В результаті використання електронної торгівлі ринок стане максимально прозорим. Тому, хто хоче взяти участь в аукціоні, повинен спочатку зареєструватися та сплатити внески. Подібні дії можна виконувати за підтримки функціоналу Prozorro.Sale. Щоб прийняти участь у торгах, пройдіть реєстрацію на сайті https://sale.uub.com.ua/news/aukciony-po-zemli-skoro-startuyutq-v-ukraqini.

Проведення аукціону забезпечує відкритість і дає ймовірність відстеження, в тому числі в режимі реального часу. Переможцем аукціону стає той, хто зможе запропонувати максимальну ставку.