Блог

Особливості продажу конфіскованого майна

Київ — один з провідних українських міст за кількістю успішних продажів конфіскованого майна. Однією з причин цього є величезна кількість компаній, провідних різну діяльність. Також тут велика кількість боржників, які не встигли або не мають можливості вчасно виконати покладені зобов’язання.

Раніше для виконання робіт, пов’язаних з продажем, доводилося брати участь в оффлайн-аукціонах, але тепер ситуація кардинально змінилася. Портал uub.in.ua зібрав повну інформацію про те, як можна ініціювати цю процедуру.

Прозорро — нова ера аукціонів

З 2015 року держава ввела профільне законодавство, яке регламентує процедуру реалізації конфіскованого у боржників майна. Здавалося, подібні інновації відкриють новий ринок товарів. І це сталося, але не так, як хотілося б.

Головна проблема полягала в можливості домовитися про покупку рухомого або нерухомого майна, маючи потрібних людей в книзі контактів. Відбувалося штучне заниження ціни, яка не відповідала аукціонної (не кажучи вже про ринкову) в рази. Мала місце корупція, причому в катастрофічних масштабах. Але в 2019 році ситуація кардинально змінилася завдяки державному сайту «Прозорро».

Що це таке? Це сучасна платформа, де можна взяти участь в аукціоні конфіскованого майна. Досить пройти процедуру реєстрації, уважно ознайомитися з правилами майданчика, вибрати відповідний лот і почати торгуватися. Сайт розроблений таким чином, щоб забезпечити максимальну прозорість всіх процесів і запобігти нечесній боротьбу. Обидві сторони отримують незаперечну вигоду:

  • l для покупців це можливість знайти цікаву річ за ціною, яку вони встановлюють самі;
  • l банки і державні органи виконавчої влади здатні оперативно позбутися майна, яке у вільному продажі висіло б місяцями.

Переваги порталу «Прозорро» вже встигло оцінити держава, так як прозора схема роботи, регламентована чинними нормами профільного законодавства, запобігає втраті податків, повноцінно наповнюючи бюджет. Тому при бажанні отримати щось за привабливою ціною, варто негайно зареєструватися.