Блог

Величезні лісогосподарські підприємства продають сухостій деревину на сайті УУБ

Сухостій-деревина — це висушені дерева, які залишаються стояти на своєму корні. Це відбувається з різних причин:

  1. зміни у кліматі;
  2. старіння, яке призводить до висихання дерев;
  3. висока вологість;
  4. пошкодження лісу при пожежі;
  5. шкідники та грибки;
  6. пошкодження будь-якої частини дерева.

На лісогосподарських підприємствах санітарні рубки такої сухої деревини та їх вивезення з лісу повинні проводитися регулярно. Це потрібно для запобігання розмноженню шкідників та хвороби рослин.

Виникає звичне питання — куди в майбутньому покласти таку якісну деревину? Суху деревину, якщо її правильно захистити, часто згодом використовують у будівництві, тому такий матеріал часто продається на ринку.

Придбання дощок з деревини в системі Prozoro

Не так давно УВР розпочала пілотний план, який передбачає новий порядок продажу необробленої деревини. З цього моменту величезні лісогосподарські підприємства були зобов’язані продавати частину своїх товарів на публічних торгах у Прозоро https://sale.uub.com.ua/news/kupivlya-brusiv-suhostoyu-na-prozoro-prodazhi.

Бюджет лотів повинен бути більше 200 тисяч гривень, а обсяг виставленої деревини повинен починатися від 150 кубічних метрів. Якщо такі показники менші, то отримання сухої деревини або іншої породи деревини проходять по старій схемі. Поки в електронній системі таких лотів немає, але планується незабаром дозволити продавати і менші партії в системі Прозорро.Продажі. Але в майбутньому всі подібні торгівлі неминуче будуть проводитися на сайтах, що працюють в системі Прозорро.Продажі, наприклад, «Української універсальної біржі».

Метою подібних нововведень є спрощення процесу ведення і організації продажу та закупівлі будь-якого лісу в державі. Тендери, котрі виставляються в електронній системі повинні бути чесними, прозорими та вигідними абсолютно для всіх учасників процесу.

Від того, що лісові ресурси користуються великим попитом було процвітання тіньового ринку. Однак на цьому етапі завдяки налагодженій співпраці продавців та покупців у системі Prozorro.Sale вдається уникнути корупції та незаконної вирубки мертвої деревини в країні.

За три роки роботи електронна система повністю виправдала довіру громадян і стала сучасним інструментом, який допомагає боротися з хабарництвом. Сьогодні створюється сумлінна та прозора економіка. За цей період часу було проведено більш щільно 300 000 аукціонів, в яких взяло участь понад 21 000 людей. В результаті державний бюджет України поповнився на 29 млрд. грн.

Придбання соснових балок з сухого дерева через веб-сайт УУБ

Згідно з новими правилами, введеними, починаючи з лютого 2020 року, великі лісогосподарські підприємства виставляють у системі Прозорро.Продажі великукількістьнеобробленої деревини. Ви також можете зробити це через платформу «Української універсальної біржі».

Наприклад, на веб-сайті sale.uub.com.ua було проведено аукціон з продажу сухої сосни та верби від організації ДП «Ржищівськелісовегосподарство».

Використовуйте зручну платформу «Української універсальної біржі» для роботи в добросовісній системі Prozoro. Щоб зробити для вас зручнішими наш портал, наші експерти зробили:

  • відправлення електронною поштою з популярними аукціонами;
  • бот Telegram і бот Viber;
  • сторінка у Facebook, де ви можете дізнатись останні новини.

Фахівці «Української універсальної біржі» незмінно надаватимуть консультації та допоможуть вирішити будь-які труднощі, що виникають у процесі торгівлі, в тому числі при купівлі сухої деревини.